Beijing Design Week 2015

Beijing Design Week, to już 5 edycja (23 września-7 października). Jak przystało na miasto z populacją 22 milionów, tydzień ten był równie okazały. Meble, produkty, moda i grafika, architektura, miejskość, rękodzieło, te dziedziny, zaprezentowane w formie setek wystaw, konstrukcji i instalacji, wykładów i warsztatów wypełniły przestrzenie Pekinu. My wybraliśmy kilka interesujących naszym zdaniem smaczków.

Cocoon Installation

Inspiracją, do zaprojektowania takiej formy, są kokony jedwabników.

Projekt: Yu Lei i Xu Feng

bjdw-gif

 

Multimedialna Wystawa prac Van Gogh’a

Mocna fuzja sztuki i technologii, wprowadza w nowy wymiar przeżywania i odbierania, zostajesz otoczony dziełami van Gogha całkowicie, doświadczenie jednocześnie inspirujące, zabawne jaki i edukacyjne Van Gogh Alive Experience

Jianzi Box

Jianzi to tradycyjna gra datująca swoją historię powstania w czasach dynastii Han. W ujęciu tej kolorowej instalacji składającej się z 15.000 Jianzi elementów, to małe składowe tworzące społeczność w miejscu publicznym. Konstrukcja stanęła na obszarze zwanym Baitasi.

projekt: Spark Architects

City As Museum

wizjonerski projekt, który poprzez umiejętny storytelling płynący z różnych instytucji kultury, oparty o nową technologię, na nowo przyciągnie ludzi do tych instytucji i dodatkowo poprzez nie pozwoli na lepszą eksplorację miasta.

Projektant: Mao Weng weng

city-as-museum-project-beijing-design

 

Symphony of Blues, interaktywna instalacja

88 niebieskich elementów odzwierciedla liczbę klawiszy w fortepianie

projekt: Studio O

beijing-design-week-2015-2