Horeca Group gra razem z Jazz Jamboree

Jeden z najstarszych jazzowych festiwali w Europie Jazz Jamboree kończy w tym roku 60 lat. Zespół Horeca Group ma przyjemność dołożyć cegiełkę do jubileuszu i realizować koncert inaugurujący tegoroczny festiwal.

29 września na Placu Trzech Krzyży w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie produkowane przez Horeca Group: otwarta impreza masowa rozpoczynająca tegoroczną edycję Jazz Jamboree, który potrwa aż do 28 października. Partnerem strategicznym wydarzenia jest klient agencji – Kulczyk Silverstien Properties, który jest na co dzień aktywnym członkiem Koalicji na rzecz rewitalizacji Placu Trzech Krzyży. Plenerowy koncert otworzy nowojorski pianista i wokalista Peter Cincotti wraz ze swoim trio, potem sceną zawładnie międzynarodowe trio Leszka Możdżera, tworzone wspólnie z Zoharem Fresco oraz Larsem Danielssonem. O oprawę wizualną sceny zadba utalentowana i wielokrotnie nagradzana polska architektka i scenografka – Aleksandra Wasilikowska. Łączenie świata biznesu ze światem kultury jest specjalnością agencji i pozwala na osiągnięcie, tak pożądanego, efektu win-win.

– Jako agencja kreatywna bardzo lubimy realizować projekty, które pozwalają nam łączyć różne światy, inicjatywy i interesy. To trochę jak w muzyce: instrumenty grają swoje melodie, które łączą się w harmonijną całość. – mówi partner managing director Katarzyna Zaniewska – Nasz Klient ma misję ożywienia warszawskiego Placu Trzech Krzyży i przywrócenia go mieszkańcom, a my jako fani festiwalu Jazz Jamboree, chcieliśmy uczcić jubileusz, a zarazem dać ludziom możliwość uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. Wypadkową tych czynników staje się koncert inaugurujący festiwal, który realizujemy pod koniec września.

Koncertowi będzie towarzyszyć również wystawa historycznych plakatów Festiwalu Jazz Jamboree w Galerii Ethos (mieszczącej się w budynku ETHOS przy Placu Trzech Krzyży), na której będzie można oglądać kolekcję Piotra Dąbrowskiego, eksperta w dziedzinie plakatu polskiego oraz miłośnika jazzu. Wystawa potrwa do zakończenia festiwalu, czyli do końca października. Horeca Group jest odpowiedzialna za koncepcję wydarzenia inauguracyjnego oraz produkcję wykonawczą koncertu i wystawy.

autorem plakatu jest Andrzej Pągowski