Po Stronie Natury 2017. Posadźmy 1 mln drzew. CSR program

  • Client: Żywiec Zdrój
  • Services: kreacja pod big idea, organizacja i produkcja, program aktywności, obsługa bieżąca
  • Launch project: https://www.postronienatury.pl/

Po Stronie Natury

Po Stronie Natury. Posadźmy 1.000.000 drzew. W ramach programu „Po Stronie Natury” Żywiec Zdrój przekonuje Polaków, że warto dbać o środowisko naturalne. Prowadzi działania angażujące do wspólnych działań na rzecz natury. W tym roku sadzimy wspólnie milion drzew, odnawiamy kolejne kilometry szlaków i wspieramy działania ekologiczne.

Edukacja – program CSR

Zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy edukacyjną strefę, którą odwiedziło ponad 25 tysięcy osób. Wyedukowaliśmy ponad 15 tysięcy uczestników między innymi w zakresie segregacji śmieci, sadzenia drzew, drugiego życia butelki PET i szlaków turystycznych. Rozdaliśmy podczas eventów ponad 12 tysięcy sadzonek i około 19 tysięcy w Biedronkach.

Najciekawsze pomysły zrealizowane podczas eventów

Najciekawszą atrakcją była specjalnie zaprojektowana, we współpracy z EIT Design, maszyna drugiego życia butelki PET pokazująca jak zużytą butelkę można przerobić na materiał do drukarki 3d, z którego następnie można wydrukować drugie życie np. breloczek. Dużym zainteresowaniem cieszył się również mural 3d, który „przenosił” uczestników do serca lasu, w którym mogli zasadzić symboliczne drzewo.

W ramach programu CSR Po Stronie Natury zorganizowaliśmy również na zlecenie Żywiec Zdrój konkurs grantowy Inicjatywy Społeczne Po Stronie Natury, w ramach którego na przełomie 2017-2018 roku grantobiorcy zrealizowali 11 projektów dotyczących segregacji śmieci, sadzenia drzew i ekoinnowacji.

Data i Miejsce

W ramach projektu w 2017 zorganizowaliśmy 6 dużych eventów w 6 największych miastach Polski + dodatkową akcję w sklepach Biedronkach na terenie całej Polski.

Żywiec 6-7 maja * Wrocław 13-14 maja * Kraków 20-21 maja * Katowice 27-28 maja * Gdańsk 3-4 czerwiec * Warszawa 11 czerwiec (FINAŁ)

Nagroda

Winner w kategorii Best CSR Event, w międzynarodowym konkursie Eventex